Sfera seksualna jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, w znacznym stopniu rzutującym na nasze poczucie psychicznej i fizycznej satysfakcji. Problemy w tej sferze mogą pojawić się w niemal każdym wieku, mogą dotyczyć bardzo różnych jej aspektów, będąc potencjalnie przyczyną znacznego dyskomfortu psychicznego.

Gdy mówimy o trudnościach w życiu seksualnym jako pierwsze najczęściej na myśl nasuwają nam się problemy dotyczące samego fizycznego aktu seksualnego, jak na przykład problemy z erekcją, czy problemy z osiągnięciem orgazmu. Mimo, że są to trudności w swej naturze fizjologiczne i nierzadko powiązane z fizycznym stanem zdrowia, to jednak właśnie psychika jest często podłożem tych problemów. Przyczyną mogą być zarówno dawne traumy i wynikłe z nich zahamowania jak i obecne problemy, jak stany lękowe, czy podwyższone napięcie, często bezpośrednio niepowiązane ze sferą seksualną. W takich sytuacjach konsultacja z psychoterapeutą może pomóc w odkryciu prawdziwego psychicznego podłoża problemów, i prowadzić do skutecznej terapii zaburzeń.

Innym rodzajem trudności seksualnych mogą być nietypowe nabyte preferencje seksualne, tak zwane fetysze. O ile nie jest niczym niezwykłym fakt bycia szczególnie erotycznie pobudzonym/ą przez pewien określony rodzaj bodźców, to jednak w pewnych sytuacjach może przerodzić się to w istotny problem, na przykład, jeśli dana osoba nie jest w stanie w ogóle osiągnąć podniecenia bez obecności danego fetyszu, lub jeśli dane preferencje są kontrowersyjne i nieakceptowane społecznie.

Podane przykłady nie wyczerpują szerokiej gamy różnego rodzaju trudności seksualnych, zarówno tych bardziej ogólnych jak i związanych z płcią czy wiekiem. Niezależnie jednak od ich natury bardzo często mają one swoje podłoże w psychice, w związku z czym profesjonalna i dyskretna pomoc psychoterapeuty często jest najlepszym sposobem na odzyskanie satysfakcji w tej ważnej sferze życia.

Poniżej znajdziesz listę specjalistów w Warszawie, którzy zajmują się tym problemem i specjalizują się w tym i podobnych zaburzeniach.

W tym miejscu odnajdziesz specjalistów którzy w szczególności są zaangażowani w to zagadnienie. Przebyli dodatkowe szkolenia, praktyki czy też po prostu naukowo interesją się tym tematem.

Dodaj swój gabinet do bazy

Katarzyna Sztuka-Krzak – psycholog, psychoterapeuta

Katarzyna Sztuka-Krzak – psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Ukończyłam Psychologię Kliniczną na Uniwersytecie SWPS. Jestem...

Zobacz więcej

Paulina Rozmarynowska – psycholog, psychoterapeuta

Paulina Rozmarynowska – psycholog, psychoterapeuta

Psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień  „ Nie da się zmienić...

Zobacz więcej

Anna Laskowska – psycholog, psychoterapeuta

Anna Laskowska – psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą i pedagogiem. Pracuję z dziećmi w Centrum Psychoterapii „Adiuta” oraz w Przedszkolu...

Zobacz więcej

Anna Teodorowicz – psycholog, psychoterapeuta

Anna Teodorowicz – psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Analizy...

Zobacz więcej

Magdalena Borowska – psycholog, psychoterapeuta

Magdalena Borowska – psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, pedagogiem oraz trenerem.  Ukończyłam 5 letnie całościowe szkolenie...

Zobacz więcej

Agnieszka Guzowska – psycholog, psychoterapeuta

Agnieszka Guzowska – psycholog, psychoterapeuta

Jeśli borykasz się ze smutkiem, depresją, niestabilnym nastrojem, trudno...

Zobacz więcej