Wielu z nas na przestrzeni życia spotyka się z trudnościami w relacjach z innymi ludźmi. Problemy te mogą być chwilowe, wynikać z przejściowych problemów zewnętrznych, czasem jednak ich istota sięga głębiej do naszego dzieciństwa, do tego, w jaki sposób nauczyliśmy się lub zostaliśmy nauczeni obchodzić się z innymi ludźmi. Nasze nieuświadomione przywyczajenia, przyswojone wzorce zachowań mogą powaznie utrudniać nam prawidłowe budowanie więzi, konstruktywne rozwiązywanie problemów w relacji, czy radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych. Psychoterapia może pomóc nam w sięgnięciu do podstaw i przyczyn naszych problematycznych relacji, pozwolić nam zrozumieć nasze błędy i przekroczyć nasze ograniczenia, odnaleźć swoją własną drogę ku lepszej interakcji z otaczającymi nas ludźmi, zarówno w środowisku rodzinnym, w sferze koleżeńskich znajomości, jak i w miejscu pracy.

To ostatnie, zwłaszcza we współczesnych czasach, jest często źródłem częstego stresu i dyskomfortu związanych bezpośrednio z relacjami z naszymi współpracownikami. To w pracy spotykamy się z wieloma okolicznościami stawiającymi nas w trudnych konfliktowych sytuacjach, czasem jaskrawie ujawniając nasze trudności w relacjach z inymi ludźmi. Gdy jesteśmy zmuszeni do dłuższej i cięższej pracy, gdy wymagania, jakie są przed nami stawiane, zdają się przerastać nasze możliwości, nasza równowaga psychiczna jest wystawiona na próbę, potencjalnie prowokując w nas problematyczne reakcje i zachowania. Problemy w relacjach w pracy mogą też negatywnie rzutować na resztę naszego życia, na nasze relacje rodzinne, a nawet na zdrowie ? powodując bóle głowy czy ataki paniki.

Współczesna psychologia pozwala nam rozpoznać istotę naszych problemów z innymi ludźmi zarówno w pracy, jak i wśród bliskich, znaleźć i zrozumieć przyczyny naszych, nie zawsze konstruktywnych zachowań, czy też trudności, jakich odczuwamy w interakcjach społecznych. Psychoterapia może być właśnie tym, czego niektórzy z nas potrzebują, aby zbudować nowe szczęśliwsze życie oparte na zdrowych relacjach międzyludzkich.

Poniżej znajdziesz listę psychoterapeutów zajmujących się w swojej pracy tym problemem i pracujących w Warszawie.

W tym miejscu odnajdziesz specjalistów którzy w szczególności są zaangażowani w to zagadnienie. Przebyli dodatkowe szkolenia, praktyki czy też po prostu naukowo interesją się tym tematem.

Dodaj swój gabinet do bazy

Agnieszka Guzowska – psycholog, psychoterapeuta

Agnieszka Guzowska – psycholog, psychoterapeuta

Jeśli borykasz się ze smutkiem, depresją, niestabilnym nastrojem, trudno...

Zobacz więcej

Nina Turek – pomoc psychologiczna, psychoterapia

Nina Turek – pomoc psychologiczna, psychoterapia

Prowadzę gabinet, w którym pracuję jako psychoterapeuta analityczny. Zajmuję...

Zobacz więcej